Przejdź do głównej zawartości

Zasady uszczelniania i renowacji dachów
Uszczelnianie dachu jest problemem, który z czasem dotyka każdego. Zaspy na poddaszu czy potoki wody nie tylko wpływają na nasz komfort, lecz potrafią doprowadzić do poważniejszych problemów. Należy zareagować i usunąć przeciek jak najprędzej.
Rozwiązań jest tyle samo, co typów pokryć dachowych. Pełna paleta środków z przeznaczeniem dekarskim posłuży nam do renowacji i zakonserwowania powierzchni. Ważne, aby dobrać odpowiedni produkt, który nie doprowadzi do degradacji materiału. Artykuły z rodziny hydronylon skutecznie uszczelnią wodochronną powłoką podłoże dachowe z papy, pianki poliuretanowej, czy również elementy betonowe. Ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne i promieniowanie UV musimy dokonać precyzyjnego wyboru. Różnorodne środki silikonowe zwiększają prawdopodobieństwo nieskutecznego uszczelnienia naszego dachu w zawilgoconych i zapuszczonych miejscach gdzie powstaje grzyb oraz pleśń. Taśmy uszczelniające z pasem elastomerowym pozwalają na zabezpieczenie miejsc krytycznych tj. narożniki, szczeliny, rysy. Do wykonywania uszczelniających powłok przeciwwilgociowych świetnie posłuży hydrofol HF, który możemy użyć na powierzchniach poziomych oraz pionowych.
Najgorszym okresem, w którym możemy zauważyć cieknący dach to jesień i zima. Zastosowanie produktów Proof-Tech pozwoli uniknąć żmudnej oraz czasochłonnej pracy.
Konserwacja lub renowacja dachu jest niezbędnym zabiegiem do przeprowadzania na każdej powierzchni dachowej. Nieszczelne poszycie nie koniecznie wiąże się z wymianą na nowe, lecz możemy skorzystać z tańszej formy usunięcia przecieków.
Nieprawidłowo przygotowane podłoże izolacji wodochronnej może powodować zawilgocenia. Uszczelnianie dachu należy zacząć od przygotowania fundamentu. Preparaty takie jak emulsja gruntująca na bazie żywic przeznaczona jest do zabezpieczenia i wzmocnienia wszystkich elementów nadmiernie chłonnych oraz osłabionych podłoży mineralnych. Podczas zimnych dni, nagromadzona woda zamarzając zwiększa swoją objętość, co potrafi doprowadzić do pękania. Zastosowanie produktów z rodziny taśm dekarskich może uratować pokrycie dachu. Nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni powodując niszczenie materiałów, jak również naszego stanu zdrowia. Odpowiednie środki bakteriobójcze dostępne na rynku niwelują problem.
Nie zawsze można stwierdzić gołym okiem realny stan poszycia dachowego. Solidna ocena zostanie wykonana przez doświadczonego specjalistę. 

Popularne posty z tego bloga

Impreza w plenerze - przyjemność i wyzwanie.

Tworzy się coraz więcej imprez plenerowych, coraz więcej organizacji pozarządowych a także prywatnych przedsiębiorców stawia sobie za cel stworzenie wydarzenia, które przyciągnie ludzi, najlepiej nie na jeden raz, ale w sposób cykliczny, powtarzalny. Wydarzenie, które odbywa się któryś raz pod rząd jest lepiej oceniane, łatwiej pozyskuje sponsorów, bo wiadomo, że organizatorzy wywiążą się ze swoich zadań, mają już doświadczenie. No i wiadomo, że na przedsięwzięciu pojawią się ludzie, skoro pojawiają się od lat. Zabawa na koncertach, festiwalach, czy wystawach w plenerze staje się coraz bardziej popularna. Takie wydarzenia jednak są trudniejsze dla organizatorów, niż zdarzenia planowane w budynkach. Na zabawę w plenerze trzeba załatwić o wiele więcej spraw i liczyć na to, że będzie nam sprzyjać aura.

Pokrycia dachowe zastosowanie - hydroizolacja.

Usługi takie jak renowacja papy mogą raz na jakiś czas być niezbędne dla praktycznie każdego, kto chciałby skutecznie dbać o swój własny dach. Naprawdę warto w takim razie zainteresować się nimi nieco bliżej, gdyż konieczność skorzystania z nich pojawia się czasami zupełnie nieoczekiwanie.

W momencie gdy zbudujemy swój dom, pokrycia dachowe i się do niego wprowadzimy, zaczynamy zdawać sobie sprawę jak ogromna jest to odpowiedzialność. Dowiadujemy się bowiem, że nasza praca nie kończy się razem z zakończeniem budowy. Możemy wręcz powiedzieć, że wtedy rozpoczyna się prawdziwa praca. Należy przecież cały czas sprawdzać czy jego stan jest dobry, a po niedługim czasie nie chce nam się już liczyć ilości niezbędnych remontów, których trzeba było dokonać.

Jedną z nich bezspoinowe pokrycia dachowe, które coraz częściej są wykorzystywane przez specjalistów, bo gwarantują one właściwe zabezpieczenie przed wodą, jak także niezwykle dobrze prosperuje hydroizolacja, która dostarcza określonej ilości …

Nowy plac zabaw z certyfikatem. Do kogo się zwrócić?

Plac zabaw z certyfikatem, który producent oferuje
Mieszkając w mieście na pewno mijamy pewne jego elementy, jako oczywiste, nie zastanawiamy się skąd się wzięły w miejskiej przestrzeni, czasem nawet nie myślimy o tym, jaką pełnią rolę, a nie zawsze jest to do końca jasne. Dopiero, kiedy odczujemy jakieś braki w zaplanowaniu miasta lub, gdy coś niedobrego rzuci nam się w oczy zwracamy uwagę na zagospodarowanie terenu. Warto czasem zastanowić  się wcześniej nad sensownością niektórych miejsc, a także nad tym, czy czegoś nie brakuje wokół nas. Wielu mieszkańców, nawet w największych metropoliach w naszym kraju narzeka na przykład na brak wystarczającej ilości placów zabaw. Mówią, że nie mają miejsca, w które mogli by pójść z dzieckiem, a które znajdowałoby się w możliwej do pokonania na piechotę odległości od miejsca zamieszkania.